Fundacja Archikultura zarekomendowała Ambasadzie RP w Korei Płd. do udziału w 13th World Cultural Art Symposium artystę Michała Stefaniego, związanego z Fundacją.

Oto jego relacja:

13th World Cultural Art Symposium w Korei Południowej odbyło się w dniach od 01 październia do 04 listopada 2015 roku. To coroczne prestiżowe wydarzenie, w którym uczestniczą artyści z całego świata. Na tegoroczne sympozjum zostało zaproszonych 12 artystów m.in.: z Kenii, Gruzji, Iraku, Boliwii, Dominikany, Bułgarii, Tajwanu, Rosji, Korei Pł. i oczywiście z Polski. (6-u malarzy
i 6-u rzeźbiarzy).

Organizatorem 13th World Cultural Art Symposium jest Mosan Art Museum, które mieści się w malowniczym Gaehwa Arts Park niedaleko miasta Boryeong położonego w południowej prowincji Chungcheong.

Mottem przewodnim sympozjum był temat: Sztuka kulturowa i pokój pomiędzy człowiekiem a matką naturą.

Ponadto ideą sympozjum jest wymiana kultur pomiędzy artystami pochodzącymi z różnych miejsc świata, zbudowanie nowych więzi oraz utrwalenie i propagowanie za pomocą środków artystycznych i poprzez własną postawę twórczą pokoju na świecie.

Niezwykle istotne było trafne odniesienie się do tematu i ukazanie w swoim projekcie założenia twórców sympozjum, pozostawienie własnego przesłania i wzbudzenie emocji wśród odbiorców.

Stąd też zrodziła się idea stworzenia Nike – autorskiego pomnika zwycięstwa pokoju na świecie.

Materiałem do realizacji mojego projektu był lokalny granit o nazwie Oseok.

04 listpada odbył się wernisaż i uroczysta ceremonia zakończenia 13th World Cultural Art Symposium. Uroczystość uświetnili ambasadorowie krajów, z których pochodzili artyści, a także dyplomaci, przedstawiciele organizacji kultury i sztuki oraz wielu gości.

Praca wykonana przez Michała

Fot. Archiwum artysty